cheveril شماره اطلاعات اینترنتی پلیس فتا

cheveril: شماره اطلاعات اینترنتی پلیس فتا دستگیری مجرم اینترنت

گت بلاگز اصفهان اصفهان، شهر باغ راه ها

حفظ و استمرار فضای سبز و باغ راه های اصفهان باید در ساخت و سازهای امروزی و زیباسازی فضای شهر، در نظر گرفته شود.

اصفهان، شهر باغ راه ها

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،گذری کوتاه در کوچه ها و خیابان های نصف جهان، سرسبزی و طراوت را جهت دیدگان به ارمغان می آورد. کوچه باغ هایی که امروز به باغ راه هایی تبدیل شده است اند که گاه گردشگران با عبور از کنار آنها فراموش می کنند که در شهری خشک و کم آب قدم گذاشته اند.

ذوق و درایت مدیران شهری اصفهان از دیرباز تا کنون در آراستن فضای شهری سرآمد بوده هست. همه خیابان ها آراسته به درختان کهن سالی است که سال ها پیش نهالی نحیف بوده اند و امروز شاخ و برگ های خود را بر سر شهروندان گسترده اند و مرهمی بر هوای آلوده این روزهای شهر شده است اند، ولی بسیاری از این درختان به روزها و ماه های آخر عمر خود نزدیک می شوند و نیاز به کاشت درختان تازه در کوچه و خیابان بیش از پیش احساس می شود.

با نگاهی به صنعتی بودن کلانشهر اصفهان و خشک سالی در چند سال اخیر باید توجه خاص ای به زیاد کردن فضای سبز شهر در داشته باشیم. درختان و گیاه های علاوه بر قشنگی نقش مهمی در تامین سلامتی شهروندان ایفا می کنند. روزهای دلگیری که پیکر زیبای زاینده رود به کویری تشنه بدل می شود، تنها سبزی درختان و هوای تازه برگ ها است که مرهمی می شود بر دل شهروندان!

اصفهان، شهر باغ راه ها

اهمیت این امر ما را بر ان داشت تا با مسئولان این حوزه گفتگویی داشته باشیم و اطلاعات بیشتری در زمینه فضای سبز بدست اوریم

نایب مدیر کمیسیون امور اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر با بیان اینکه ارتقای شاخص کیفیت زیست محیطی یکی از وظایف مدیریت شهری هست، گفت: باغ راه های اصفهان را حفظ و استمرار ببخشید.

سید کریم داوودی افزود: شاید همگی واژه اصفهان باغ راه است، را شنیده باشید، علت آن این است که شهر کویری با کمترین سرانه بارندگی به علت درایت و ذوق مدیران ادوار گذشته در اکثر خیابان ها در دوطرف و حتی در بعضی خیابان ها در سه ردیف (رفوژ میانی)درخت کاری شده است است و امروزه با مرور وقت این درختان کهن شده است و باعث طراوت و شادابی فضای سبز شهری اصفهان شده است به خاص اکثر مسیرهای مادی های سنتی که تبدیل به پیاده راه محله ای با فضای سبز درختان شده است است.

وی با اشاره به اینکه از مدیران برنامه ریزی تقاضامندیم این ایده و حرکت قشنگ را استمرار بخشند، تصریح کرد: متاسفانه در بعضی از خیابان های تازه الاحداث خبری از درختکاری و رفوژ فضای سبز نیست که امیدوارم معاونت خدمات شهری در فکر برطرف این معضل شوند و حتی در خیابان های با عرض کم و پیاده و محدود با احداث یک رفوژ در حد نیم متر هم می توان این کار را استمرار داد.

حفظ و استمرار فضای سبز و باغ راه های اصفهان باید در ساخت و سازهای امروزی و زیباسازی فضای شهر، در نظر گرفته شود.

اصفهان شهر موزه معماری ایرانی، اسلامی است و هر نوع حرکت زیباسازی باید عمیق و متناسب با فرهنگ و معماری شهر اصفهان باشد و توصیه مهمی که نباید مورد غفلت واقع شود محوریت فضای سبز است آیا که علاوه بر زيبايي بخشيدن به منظر شهري در تقويت روحيه و شادابي شهروندان نيز تاثير گذار است.

همچنين ايجاد فضاهاي سبز و بوستان ها راهكاري موثر براي مقابله با آلودگي هوا و داشتن شهري شاد و زيبا است.

مدیرعامل شرکت پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان هم گفت: اصفهان در سرانه فضای سبز کشور با 26 متر مربع در رتبه نخست قرار دارد.

احمد سلیمانی پور با اشاره به اینکه میزان سرانه فضای سبز در کشور حدود 22 متر مربع است افزود : اگر بخواهیم سلامت مردم را تأمین کنیم باید میزان سرانه فضای سبز را در اصفهان به 49 مترمربع زیاد کردن داد. با توجه به محدودیت منابع آبی در استان طرح جایگزینی چمن مقاوم به خشکی به جای چمن های قبلی با قوت بیشتری دنبال می شود .

وی کاشت گیاه های مقاوم به خشکی را از دیگر برنامه های شرکت اعلام کرد و گفت: سال گذشته بیش از 230 هزار درخت مقاوم به خشکی مشمول بر زبان گنجشک ، زیتون ،ارغوان ، ملیا در پارکها و اداره های استان کاشته شده است است و قرار بر این است که حدود 170 هزار گونه گیاهی منحصر به فرد را به عرصه های فضای شهری آورده و بخش عمده آن جایگزین گل و گیاه شود.

امروز كاهش اكسيژن شهرها ، مسئله توسعه فضاي سبز شهري را بيش از پيش گوشزد مي كند و بايد با غلبه بر مشكل كم آبي، توسعه فضاي سبز ادامه داشته باشد آیا که مهمترین دستاورد توسعه متوازن فضا سبز شهری جهت مردم، سلامتی و هوای سالم هست.

اصفهان، شهر باغ راه ها

عبارات مهم : درختان

گزارش از سولماز محمدی

انتهای پیام/م

حفظ و استمرار فضای سبز و باغ راه های اصفهان باید در ساخت و سازهای امروزی و زیباسازی فضای شهر، در نظر گرفته شود.

واژه های کلیدی: درختان | اصفهان | خیابان | اصفهان | شهر باغ راه ها | فضای سبز شهری |

اصفهان، شهر باغ راه ها

اصفهان، شهر باغ راه ها

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog