cheveril شماره اطلاعات اینترنتی پلیس فتا

cheveril: شماره اطلاعات اینترنتی پلیس فتا دستگیری مجرم اینترنت

گت بلاگز اقتصادی وزیر نفت نمی‌خواهد از ظرفیت داخلی استفاده کند ، بازار عراق پذیرای کالای ایرانی است ولی مسئولان کاری نمی کنند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: زنگنه نخواست و نمی خواهد از ظرفیت های داخلی استفاده کند. به دنبال همین رویه ، رازها و اطلاعات محرمانه میاد

وزیر نفت نمی‌خواهد از ظرفیت داخلی استفاده کند ، بازار عراق پذیرای کالای ایرانی است ولی مسئولان کاری نمی کنند

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه وبودجه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان،درباره دیپلماسی اقتصادی با کشورهای همسایه و زیاد کردن صادرات نفت خام که مغایر با قانون جلوگیری از خام فروشی است ،اظهار داشت: در دولت یازدهم صادرات و همکاری های تجاری با کشورهای همسایه بسیار کم کردن یافته و به وارداتی از دو سه کشور دنیا منحصر شده است است ،بطورمثال نخست وزیر عراق بارها از دولتمردان ما گله کرده که علی رغم آماده بودن بازار عراق جهت پذیرش کالاهای ایرانی دولت کشور عزیزمان ایران اقدامی در این جهت انجام نداده است.
وی ادامه داد:علی رغم تلاش وافر کشور عزیزمان ایران در حفظ استقلال و یکپارچگی عراق ،ترکیه بازار مصرف این کشور را در دست گرفته است،همچنین حضور ما در دیگر کشورهای همسایه و غیر همسایه نیز به همین منوال است.

عبارات مهم : بازار
نماینده مردم شاهین شهر تصریح کرد:از طرفی امروز بازار داخلی را در اختیار کالای خارجی مشابه تولید داخل قرار داده اند به نحوی که واردات کالاهای ساخته شده است مثل پوشاک و در و پنجره از کشور ترکیه 225 درصد زیاد کردن پیدا کرده است ،در این راستا دولت به جای اینکه از واردات بی رویه کالاهای مشابه تولید شده است در داخل جلوگیری کند و از قاچاقی که سالیانه حدود 700 هزار شغل را از بین می برد ممانعت بورزد و بر صادرات توجه کند؛ به طور کلی این سه مهم را فراموش کرده و بر تولید نفت خام زیاد و فروش آن تلاش موفق گمارده است.

حاجی دلیگانی ادامه داد:همچنین جهت فروش نفت خام از ظرفیت های داخلی بهره نجسته است .

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی بااینکه در سالهای 84 تا 88 میزان تولید نفت خام تا 4 میلیون بشکه در روز بوده است ،افزود:ولی زنگنه وزیرنفت اعلام کرد که جهت یک میلیون اضافه تولیدی باید قرارداد های شیرینی را با کشورها و شرکت های خارجی ببندیم بطوریکه در حق آنها ارفاق قائل شده است و آنها را جذب کنیم تا آنها بیایند و با کشور عزیزمان ایران قراداد امضاء کرده و تکنولوژی،نیروی انسانی و سرمایه خود را وارد کشور کنند در حالیکه ما هر سه مورد فوق را در داریم .

حاجی دلیگانی بیان داشت:زنگنه نخواست و نمی خواهد از ظرفیت های داخلی استفاده کند به دنبال همین رویه ، رازها و اطلاعات محرمانه میادین نفتی ما را متاسفانه در اختیار شرکت های خارجی ازجمله توتال فرانسه قرار دادند و آنها هم این اطلاعات را به کشورهای رقیب تحویل دادند.

وی تاکید کرد: صادرات و واردات در دولت یازدهم بسیار ضربه خورده است آیا که از یک طرف واردات بی رویه و قاچاق و ازسوی دیگر نبود مشوق های صادراتی ، ایجاد مانع و در نظر نگرفتن تسهیل و ساده سازی مقررات در امر صادرات گویای صادق این ادعاست.

نماینده مردم شاهین شهر راجع به ناکامی دولت یازدهم در مقابله با خام فروشی گفت:در چندین سال اخیر چند پالایشگاه به ظرفیت کشور اضافه شده است است؟؟ اگر مابه تفاوت بعضی از این کالاهای قاچاق را که در عرصه نفت اتفاق می افتاد جلوگیری می کردند با آن می شد در این چهار سال چندین پالایشگاه در کشور ساخت ولی چنین اتفاقی نیفتاد و زیاد همتشان را برصادرات نفت خام گذاشتند.

حاجی دلیگانی در آخر گفت:جالب اینجاست که کشورهای متقاضی نفت خام ما بعد از خرید و تبدیل آن به فرآوری ،فرآوره های نفتی را به چندین برابر قیمت به ما بر می گردانند.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: بازار | صادرات | واردات | وارداتی | اقتصادی | همکاری تجاری | بازار عراق | توتال فرانسه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog