cheveril شماره اطلاعات اینترنتی پلیس فتا

cheveril: شماره اطلاعات اینترنتی پلیس فتا دستگیری مجرم اینترنت

گت بلاگز فضای مجازی دستگیری عاملان برداشت اینترنتی غیر مجاز در رشت

عدم رعایت موارد راحت ایمنی و اعتماد به دوستان باعث می‌شود تا مجرمان سایبری بتوانند با اطلاعات بانکی این افراد از حساب آنها برداشت نمایند.

دستگیری عاملان برداشت اینترنتی غیر مجاز در رشت

به گزارش خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛ سرهنگ ایرج محمد خانی در تشریح این خبر گفت: در پی ارجاع چند فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی تعدادی از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب اینترنتی آنان، عنوان در دستور كار این پلیس قرار داده شد .

عبارات مهم : شماره
وی افزود: با تحقیقات از مالباختگان و پی جویی های فنی و پلیسی، عاملان برداشت اینترنتی غیر مجاز از حساب های بانكی ، كه 4 نفر مرد 18 ، 27 ، 31 و 36 ساله، دو نفر آنها اهل و ساكن رشت و دو نفر دیگر اهل اردبیل و زنجان بودند، شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی جملگی آنان در رشت دستگیر شدند.

محمدخانی اظهار داشت: با توجه به ادله دیجیتالی كشف شده، متهمان به جرم خود و اینكه با سوءاستفاده از اعتماد مالباختگان، اطلاعات كارت بانكی آنها را به دست آورده و سپس به صورت غیر مجاز از حساب آنها به صورت اینترنتی مبلغ چهل و پنج میلیون ریال برداشت كرده بودند، اعتراف كردند.

وی گفت: با کارگیری ملاحظات امنیتی و حفاظتی و زیاد کردن سطح دانش رایانه ای و اینترنتی، همواره بازدیدکنندگان سودجوی اینترنت و مجرمان سایبری را در رسیدن به نشانه شوم خود ناکام بگذارید و از گزینش رمزهایی مشمول بر شماره شناسنامه، تاریخ تولد و رمز راحت و نگهداری رمز در کنار کارت خودداری نموده و سامانه خبر کوتاه کارت بانکی خود را فعال کنید لیکن این کار باعث می شود که شما سریعا از هر نوع برداشت باخبر شوید و عنوان را پیگیری کنید.

در آخر با بیان اینكه متهمان با تشكیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شدند، از شهروندان خواست: اطلاعات مهم كارت بانكی خود (شماره حساب، شماره كارت، رمز دوم و رمز اینترنتی، 2CVV) را در اختیار دیگران قرار نداده و در حفظ و نگهداری اطلاعات كارت بانكی نهایت دقت را بعمل آورند.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: شماره | اطلاعات | اینترنتی | پلیس فتا | دستگیری مجرم | اینترنت |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog